KARİYER MARATONUNUZUN İLK ADIMINDA ÖNEMLİ SORULAR

Aradığınız iş hangisi? İş başvurularını nereden yapabilirsiniz? Etkili CV nasıl yazılır? İş görüşmelerinde nelere dikkat etmelisiniz?

İş ilanlarını nereden takip etmeliyiz?


a. Internet Portalları
Internet portalları günümüzde iş aramanın en popüler ve etkili kaynakları haline gelmişlerdir. Bu portallar tercihlerinize göre arama sonuçlarını daraltma olanağını da sağlayarak işinizi kolaylaştıracaktır. İşte en popüler iş arama portalları: www.kariyer.net, www.yenibiris.com, www.secretcv.com.
 

b. Gazetelerin IK Ekleri:
Ulusal basının insan kaynakları ekleri de iş ilanları konusunda zengin kaynaklardır.
 

c. İşverenlerin internet siteleri:
En çok çalışmak istediğiniz şirketlerin bir listesini yapmak ve düzenli olarak internet sitelerini kontrol etmek de iyi bir fikir olacaktır. Birçok şirket iş ilanlarını kendi internet sitelerinden duyurmaktadır.
 

d. IK Danışmanlık şirketleri:
İş ararken, danışman firmalara başvurmak da iyi bir seçenek olabilir. Bu danışmanlık şirketleri, işveren firmaların açık kadrolarını ve taleplerini biriktirir. Dolayısıyla size uygun olabilecek pozisyonu danışman bir şirketin aracılığıyla da bulabilirsiniz. Bu tür insan kaynakları şirketlerinin listesi için tıklayın
 

e. Üniversitelerin Kariyer Günleri:
Kariyer günleri, işveren firmaların temsilcileriyle birebir iletişim kurabilme imkânına sahip olabileceğiniz önemli aktivitelerdir. Kariyer günlerinde iş teklifleriyle ilgili daha fazla bilgi edinebilir ve size uygun olduğunu düşündüğünüz pozisyonlara başvurularınızı hemen yapabilirsiniz. Ziyaret edeceğimiz üniversitelerin listesini görmek için tıklayınız.

 

Gözler Kariyerinde Ana Sayfa