SİLİKON HİDROJELLER

Üstün konfor sağlayan, nefes alabilen, yeni yumuşak kontakt lens materyali

Kontakt lenslerde kullanılan teknoloji kontakt lenslerin ilk keşfinden bu yana uzun bir yol kat etti ve ACUVUE® o tarihten bu yana araştıma ve geliştirmede hep ön planda oldu. Artık kontakt lensler, yaşam biçimimizin gerektirdiği konfor, sağlık ve görmeyi sağlamak üzere geliştirildi.  

1960'ların sonunda, hidrojel adı verilen jele benzeyen plastikler keşfedildi. Hidrojeller yumuşaktır, konforludur ve suyu sever. Bu önemlidir; çünkü materyalin içindeki su oksijenin geçişine yardımcı olarak, göz sağlığının sürdürülmesine yardımcı olur. 

ACUVUE® Markası 1980'lerde ilk kullan-at hidrojel kontakt lensi piyasaya sunarak hidrojel lenslerde bir devrim yaptı ve günümüzde dünya genelinde milyonlarca kişi bu lensleri başarıyla kullanıyor. 

21. yüzyılda, silikon hidrojel kontakt lensler piyasaya çıktı. Mevcut oksijenin neredeyse %100'ünün göze ulaşmasını sağlıyorlar.1 Ayrıca, yüksek miktardaki oksijen gözlerin beyazlık ve parlaklığını sürdürmesine de yardımcı olur.1 

Daha sonrasında ACUVUE® Markası, kontakt lensleri daha da konforlu bir hale getirmek için, yenilikçi silikon hidrojel malzemelerle kendine ait HYDRACLEAR®  ve HydraLuxe™ teknolojilerini birleştirdi. Bu teknolojileri de lensin içine gömülü ıslatıcı bir ajan ile birlikte kullanarak birçok kullanıcıda konforla ilişkili ölçütlerin geliştirilmesine yardımcı oldu.2 
 
ACUVUE®'da biz herkesin eşsiz olduğunu biliyoruz. Herbirimizin farklı yaşam tarzları olduğu kadar, her bir bireyin farklı klinik ihtiyaçları ve tercihleri var. İşte bunun için biz, ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek üzere bilimi ve teknolojiyi bir araya getirerek farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli kontakt lensler tasarlıyoruz.

Eğer silikon hidrojel bir kontakt lens takmak isterseniz, iki haftada bir değiştirilen ve konforda üstünlüğü geçilemeyen HYDRACLEAR® Teknolojili ACUVUE OASYS® lenslerine ve yoğun geçen zorlu günlerinize ayak uydurmanıza yardımcı olan 1-DAY ACUVUE® TruEye® ve HydraLuxe™ Teknolojili ACUVUE OASYS® 1-Day gibi günlük kullan-at lenslere varana dek bir çok kontakt lens çeşidimiz mevcut.

Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lenslerde, zararlı UV radyasyonunun korneaya ve gözünüzün için geçmesine karşı koruyucu UV Blokajı bulunmaktadır*. 

Eğer yeni bir kontakt lens çeşidini denemek isterseniz, size en doğru öneride bulunabilecek göz doktorunuza danışabilirsiniz. 

* Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lensler, zararlı UV radyasyonunun korneaya ve gözün içine geçmesine karşı korunmada yardımcı olan UV blokajına sahiptir. UV emici kontakt lensler, gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini ALAMAZLAR. Göz doktorunuzun önerdiği UV-emici güneş gözlüklerinizi kullanmaya devam etmeniz gerekir. 

** Profesyonel göz muayenesi ve lens uygulanması için sizden ücret talep edilebileceğini lütfen unutmayın. Koşul ve şartların tamamını okuyun.