Aylık ve 2-Haftalık Kontakt Lensler

ACUVUE®'da biz herkesin eşsiz olduğunu biliyoruz. Herbirimizin farklı yaşam tarzları olduğu kadar her bireyin farklı görme düzeltimi gereksinimleri ve tercihleri var. Göz doktorunuz sizinle ilgili ne kadar çok bilgi sahibi olursa doğru lensi seçmenize o kadar fazla yardımcı olur.  

Günlük kullan-at lensler kullanım kolaylığı sağlar. Yeniden kullanılabilir kontakt lensler ise düzenli olarak ve bütün gün lens takan kullanıcılar için en ekonomik seçenek olabilir. Yeniden kullanılabilir kontakt lensler son derece konforlu bir kullanım sağladığı kadar bakımları da o denli kolaydır. İki çeşit yeniden kullanılabilir lens bulunmaktadır: İki haftalık ya da aylık değişimli kullan-at lensler. 

İki haftalık kontakt lensler, iki hafta süreyle günlük bazda, her gün takılabilirler. Yatmadan önce çıkartılmaları ve kolayca temizlenmeleri, dezenfekte edilmeleri ve bir sonraki kullanıma kadar saklanmaları gerekir. 2 haftalık kullanım sonrasında bunları atıp, yeni bir çift lens kullanmaya başlamayı unutmayın.  

Aylık değişimli kontakt lensler bir ay boyunca her gün takılabilirler. Böylelikle günlük olarak temizlemenizi, dezenfekte etmenizi ve saklamanızı gerektiren aynı lensleri bir ay süreyle kullanabilirsiniz. Günlük bazda bir ay süreyle taktıktan sonra atmayı ve ardından yeni bir çift lens takmayı unutmayın. 

Yeniden kullanılabilir kontakt lenslerin temel avantajları şunlardır: 

  • Bir çok görme düzeltimi ihtiyacı için geniş bir seçenek aralığı. 
  • Fiyat / performans : Düzenli kullanıcılar için en uygun değer.
  • Konfor.

Uzun saatler bilgisayar karşısında, özellikle de klimalı ya da ısıtılmış ortamlarda çalıştıktan sonra gözlerinizde rahatsızlık hissediyorsanız ve ayda iki defa yeni bir çift kontakt lens kullanmayı tercih ediyorsanız, o zaman ACUVUE OASYS® Marka Kontakt Lensler sizin için harika bir seçenek olabilir. ACUVUE OASYS® lensleri yüksek oranda nefes alabilen silikon hidrojelden yapılmıştır. Bu da gözlerinizin beyaz ve parlak kalmasına yardımcı olan yüksek bir oksijen performansı sağlar. İçeriğindeki silikon hidrojel ile benzersiz HYDRACLEAR® PLUS teknolojisi bir araya getirilerek yüksek miktarda suyun lens içinde kalması, bu sayede de pürüzsüz, ipeksi bir yüzey oluşturularak üstünlüğü geçilemeyen bir konfor sağlanmaktadır. 

Eğer astigmatınız varsa, ACUVUE OASYS®'in sizin için de bir seçeneği mevcut. ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM lenslerinde bulunan Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı (Accelerated Stabilization Design™) (ASD) teknolojimizde göz kırparken oluşan doğal güç kullanılarak kontakt lenslerin yerlerinde kalması ve başınızın ya da gözlerinizin hareketlerinden etkilenmeyen net ve stabil bir görme sağlanmaktadır. 

Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lenslerde, zararlı UV radyasyonunun korneaya ve gözünüzün içine geçmesine karşı koruyucu UV Blokajı bulunmaktadır*. 

Eğer yeni bir kontakt lens çeşidini denemek isterseniz, size en doğru öneride bulunabilecek göz doktorunuza danışabilirsiniz.

* Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lensler, zararlı UV radyasyonunun korneaya ve gözün içine geçmesine karşı korunmada yardımcı olan UV blokajına sahiptir. UV emici kontakt lensler, gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini ALAMAZLAR. Göz doktorunuzun önerdiği UV-emici güneş gözlüklerinizi kullanmaya devam etmeniz gerekir. 

** Profesyonel göz muayenesi ve lens uygulanması için sizden ücret talep edilebileceğini lütfen unutmayın. Koşul ve şartların tamamını okuyun.